Античний стиль в інтер’єрі

Античний стиль в інтер’єрі

Дата публікації

Античний стиль – основа сучасного дизайну і архітектури, саме він був попередником багатьох інших стилів. Історія його виникнення була розпочата за часів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, і сьогодні він знову затребуваний – античний стиль привертає гармонійністю, витонченістю, самодостатністю і помпезністю.

Головні особливості античного стилю в інтер’єрі

Стиль антик в інтер'єрі

 • Для втілення античного стилю в інтер’єрі важлива масштабність – в маленьких приміщеннях неможливо відтворити характерні композиції, кімната буде незатишньою, а деталі – громіздкими. Потрібно просторе приміщення з високими стелями.
 • Дисонанс неприпустимий. Всі деталі повинні гармонійно поєднуватися, недбалості античний стиль не прощає. Не повинно бути нагромадження декоративних елементів.
 • Важлива наявність великих вікон. Ілюзію давнини допоможе створити розсіяне світло, яке можна отримати за допомогою вбудованих світильників. М’яке освітлення буде сприяти створенню атмосфери спокою і височини.
 • Використовуються не тільки фрески і кам’яні скульптури, але і текстиль в великих кількостях (шерсть, льон, шовк). Текстильними полотнами декорують дверні та віконні прорізи, ліжка.

Матеріали

Для античного стилю потрібно вибирати кращі матеріали – монументальні, розкішні, величні. Природний камінь, натуральне дерево, слонова кістка, шовк, бронза, кераміка – це саме те, що характерно для античності.

 • Ідеальне підлогове покриття – натуральний мармур. Також в античному інтер’єрі можуть бути використані гранітна мозаїка для підлоги, паркет з цінних порід деревини. Килими з орнаментами кладуть, якщо в якості підлогового покриття використаний однотонний матеріал.
 • Стіни покривають декоративною штукатуркою або матовою фарбою однотонного кольору, прикрашають фресковим живописом, пілястрами і ліпниною. У Стародавній Греції стіни часто оформляли природним каменем.
 • Пишність античного стилю неможливо відтворити без кесонної стелі з розписом і ліпними елементами. Саме такі стелі були в багатьох античних архітектурних об’єктах. Якщо зробити кесонну стелю не представляється можливим, то стелю просто фарбують і декорують.

Колірні поєднання

Античний стиль інтер'єру

Під час виникнення античного стилю приміщення оформляли в приглушених тонах, тому що для обробки використовувалися тільки натуральні матеріали – дерево, бронза, глина, мармур. Сьогодні при оформленні інтер’єру в античному стилі продовжують віддавати перевагу спокійним теплим відтінкам, але яскраві деталі і елементи теж присутні.

Характерні кольори для античного інтер’єру: світло-бежевий, золотистий, коричневий, теракотовий, білий, колір слонової кістки, сріблястий, оливковий. Також використовують яскраві акценти – деталі чорного, червоного або синього кольорів.

Важливі елементи

 • Для античного стилю характерна наявність колон, фресок на стінах, арок, мальованої кераміки, статуеток. У стінах роблять поглиблення для скульптур і ваз.
 • У великих кількостях використовуються декоративні ліпні елементи, які забарвлюють в однотонні кольори.
 • На стіни вішають бра у вигляді канделябрів і факелів, використовують приховане освітлення.
 • Вогонь доповнює атмосферу старовини, тому в античному інтер’єрі доречні каміни – великі, прямокутні, обрамлені статуями, колонами і ліпними прикрасами. Матеріали повинні відповідати – можна зробити камін з граніту або натурального мармуру.

Меблі

Меблі – зручна і витончена, її прикрашають різьбленням і інкрустують золотом, слоновою кісткою. Щоб надати меблям особливий шарм, її штучно роблять старою. Для виготовлення меблів зазвичай використовують деревину благородних порід.

Столи круглі або прямокутні, крісла з прямими високими спинками. Найчастіше столи мають одну ніжку, виконану у вигляді міфічної тварини, лева або орла. Замість шаф – дерев’яні комоди і скрині. Диванчики, крісла та стільці розставляють так, щоб вони були звернені до центру кімнати.

Оформити інтер’єр в античному стилі – складне завдання, але результат виправдовує всі зусилля і витрачені ресурси. Античний інтер’єр вражає своєю монументальністю і величністю, вишуканістю і гармонійним поєднанням всіх деталей – його, мабуть, можна назвати досконалим.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!