Базальт: застосування в будівництві

Базальт: застосування в будівництві

Дата публікації

Базальт – природний матеріал, який представляє собою магматичну породу каменя, що має щільну структуру і невелику зернистість. Базальт утворюється у верхніх підповітрянних шарах лави і попелу. Вулканічний камінь відрізняється різноманітністю кольорів – від чорних і сірих, до червонуватих і зелених. До складу базальту включені такі елементи, як піроксен і плагіоклаз, в невеликій кількості присутні і інші компоненти.

Практичне використання вулканічної породи

Базальт в природіПриродний камінь часто використовується в якості будівельної сировини, так як матеріал не схильний до негативного впливу навколишнього середовища. Його застосовують для виробництва авторських скульптур, які монтуються за межами будівлі, а також для обробки будівель.

Камінь відноситься до хімічно стійких і міцних матеріалів. Але його практичне використання обмежене. Цей мінерал має високу ступінь твердості, легко піддається обробці і відмінно полірується. Однак, властивості каменю можуть відрізнятися, що залежить від місця його добування.

Існує кілька видів базальту, і не кожен з них може використовуватися в будівництві. Можливість застосування залежить від рівня зернистості і інших характеристик. Відповідними для будівництва є середньо- і тонкозернисті типи породи.

Крихту і пил природного матеріалу використовують для виготовлення антикорозійних покриттів, які не бояться впливу кислот та інших агресивних середовищ.

Також базальт застосовується:

  • Для утеплення будівель і дахів;
  • Ізоляції низькотемпературного обладнання;
  • У процесі створення звуко- і теплоізоляції трубопроводів;
  • Для виготовлення камінів;
  • Для створення сходів (камінь плавиться);
  • Для відливу підставок, призначених для акумуляторів;
  • Армовані вироби з базальту;

Мінерал незамінний в будівельній галузі, так як відрізняється стійкістю до лугів, стирання, перепадів температур, володіє хорошими показниками теплоізоляції і звукопоглинання. Матеріал міцний, довговічний і екологічно безпечний.

Завдяки тому, що базальт відмінно піддається поліровці, він використовується для облицювання будівель, має респектабельний зовнішній вигляд. Характеристики мінералу дають можливість використовувати його при створенні конструкцій різної складності.

Базальт має і недоліки. Наприклад, низький рівень стійкості до впливу вогню. Але недостатня опірність до цього фактору робить мінерал незамінимим в галузі кам’яного лиття.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!