Декоративна прикраса саду

Декоративна прикраса саду

Дата публікації

Благоустрій, оформлення і декоративна прикраса саду – це заняття захоплююче, творче і практично нескінченне. Завжди хочеться зробити сад і квітник ще більш цікавим і привабливим.

Звичайно, основна увага приділяється плодовим і декоративним насадженням, оригінальним деревам, різнобарвним кущам і квітам, що радують протягом усього сезону. Але існують і інші способи прикрасити територію двору або саду. Для цього використовують малі архітектурні форми, великий асортимент яких сьогодні представлений в більшості магазинів, що пропонують товари для садівників і городників.

Водойми та фонтани в саду

Гранітний фонтан в саду

Краще рішення для прикраси саду – це вода в будь-яких її проявах. Будь-яке водоймище не тільки гармонійно виглядає серед кущів і галявин, але і покращує умови росту рослин. Популярні ідеї виготовлення водойм – це невелике озеро або струмок, які розташовуються між посадженою рослинністю.

У деяких випадках невеликий гранітний фонтан виявиться більш вдалим рішенням. На відміну від інших видів водойм фонтан в саду:

 • Займає менше місця і є єдиним можливим рішенням на невеликій ділянці або у дворі;
 • Практично не вимагає роботи по зміні води, очищення ємності і боротьбі із зайвою рослинністю;
 • Завдяки використанню граніту буде служити довгі роки без ремонтів і реконструкцій;
 • Не вимагає консервації на зиму, так як матеріал без втрат витримує негативні температури;
 • Вмикається і вимикається за бажанням власника, економлячи воду і електроенергію;
 • Гармонує з усіма стилями дизайну, якщо правильно підібрати модель;

Фонтани для саду виготовляються в безлічі варіантів, з яких нескладно вибрати найбільш вподобаний образ.

Скульптури та архітектурні фігури

Садова скульптура

Для додання саду елемента несподіванки власники використовують для прикраси авторскі скульптури з каменю. Це можуть бути великорозмірні фігури в класичному грецькому стилі або невеликі фігурки тварин і казкових персонажів.

Вибір мотивів і тем для прикраси залежить від загального характеру саду.

 • Строгі лінії, рівні доріжки, переважання газонів – це традиційна декорація для скульптур, що зображують грецьких героїв і римських богів. Природні лінії і ретельно продумана природність саду – найкраще місце для скульптурних зображень птахів і звірів;
 • Велика кількість квітників, ігрових майданчиків і навмисна яскравість і несерйозність ландшафтного дизайну приверне фігурки казкових персонажів, гномів, піратів, лісовиків і героїв улюблених мультфільмів;

Скульптури встановлюють на клумбах, уздовж доріжок, на березі водойми або під деревами.

Квіти в незвичайній упаковці

Висаджувати квітучі рослини або декоративні низькорослі чагарники можна не тільки на клумбі або грядці. Різноманітні вазони з природного каменю стануть в нагоді, якщо захочеться зробити вхід в будинок, зону відпочинку або клумбу багатоярусною. За квітами у вазонах зручно доглядати, і виглядають вони більш акуратно, ніж посадки безпосередньо в землю.

Можна вибрати вазони різного характеру:

 • Розкішні форми в римському, єгипетському або класичному стилі;
 • Строгі контури в японському дусі;
 • Оригінальні вигадки в гумористичному стилі;

Прикрашайте свій сад і він подарує радість і чарівність.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!