Догляд за пам’ятниками з граніту: практичні поради

Догляд за пам’ятниками з граніту: практичні поради

Дата публікації

Граніт – натуральний матеріал, мало схильний до деформації. Цей камінь здатний витримати несприятливий вплив опадів, морозу і спеки. Однак пам’ятники з граніту з плином часу можуть втратити певні характеристики: стати тьмяними, покритися тріщинами, трохи відколотися по краях. Щоб зберегти природні властивості каменю та його первозданний вигляд, необхідно ознайомитися з правилами його догляду.

Етапи догляду за гранітними пам’ятниками

Періодичність догляду за гранітними пам’ятниками залежить від того, в якій місцевості вони встановлені. Якщо кладовище розташоване на добре освітленій і сухій території, то очищення і оновлення фарбування на обеліску досить виробляти 1-2 рази на рік. Якщо ж місце розташування пам’ятника – волога болотиста ділянка, то процедури по його догляду виконують до 3-4 разів на рік.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Найчастіше власники гранітних виробів проводять лише їх очищення від забруднень. Додаткове полірування і підфарбовування вицвілих візерунків і написів здійснюється за потребою, і бажано із залученням професіоналів.

Етапи догляду за пам’ятниками з граніту:

  1. Спочатку надгробок очищають від опалої хвої і листя. Також потрібно прополоти ділянку у його заснування від бур’янів і засохлої трави.
  2. З арсеналу засобів для чищення у власників обеліска повинні бути тільки дві посудини з чистою водою, дві губки або м’які ганчірки з тканини без ворсинок і мило. В одному відрі потрібно розвести мильний розчин, а друге буде використано для змивання піни з пам’ятника. Ганчірка або губка обов’язково повинні бути добре відтиснуті. В іншому випадку мильна вода може зменшити концентрацію сполучних шпаклівок в монументі, а також залишити на ньому додаткові розлучення. Це негативно позначиться не тільки на зовнішньому вигляді надгробку, але і на його міцності.

ВАЖЛИВО! Заборонено використання металевих мочалок, скребків та інших жорстких матеріалів для очищення. Не варто користуватися порошками, що містять абразивні речовини, спреями і концентрованими гелями. Вони можуть пошкодити цілісність полірування і фарбування.

  1. Якщо на монументі присутні написи і візерунки, виконані з використанням сусального золота, то протирати їх не рекомендується зовсім. Для очищення їх від пилу можна бризнути трохи води на золочені літери або орнаменти.
  2. Процедура догляду закінчується протиранням гранітного виробу сухою тканиною або губкою.

На окрему увагу заслуговують пам’ятники, серед елементів яких присутні кам’яні вази для квітів і підношень. На зиму їх слід обернути в поліетилен, щоб запобігти потраплянню води і снігу в посудину. Навесні, коли сніг почне танути, у вазі може зібратися багато води, яка може нашкодити конструкції. Сам обеліск обертати поліетиленом не потрібно: граніт стійкий до морозу.

Додаткові поради по догляду за гранітними виробами

При догляді за гранітними пам’ятниками власникам слід знати, що:

  1. Відновлювати блиск монументів потрібно не рослинними оліями, а спеціальними полиролями на восковій основі. Камінь чутливий до жирів і швидко вбирає їх. В результаті його структура виглядає неоднорідною через масляні плями, які важко вивести.
  2. Якщо на надгробок осів квітковий пилок, цвіль, або під час ремонту огорожі на граніт потрапила фарба, то зчищати їх слід тільки щадними розчинниками (наприклад, марки Р-647). При цьому наносити засіб потрібно локально ватною паличкою або диском, щоб не зашкодити поліруванню. Після очищення ділянку з розчинником додатково промивають водою.
  3. У зимовий час рекомендується утриматися від запалювання свічок на монументі. Істотна різниця в температурах на окремих ділянках пам’ятника може привести до його покриття тріщинами або навіть сколів.

І, звичайно ж, щоб гранітний пам’ятник стояв довгі роки в первозданному вигляді, необхідно вибрати якісного виробника кам’яних виробів. І тоді, при дотриманні всіх перерахованих вище правил, вони не втратять своїх споконвічних декоративних і якісних властивостей.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!