Гранітні пам’ятники як символ вічності

Гранітні пам’ятники як символ вічності

Дата публікації

Пам’ять про людину, яка пійшла у інший світ, навіки залишається в серцях близьких йому людей. Проводжаючи покійного в останню путь, родичі часто замислюються над тим, щоб замовити меморіал, який дозволить пронести ці спогади крізь покоління.

Найбільш поширений матеріал, що використовується для виробництва пам’ятників – граніт. Цей камінь здатний зберігати свій первозданний вигляд протягом декількох століть. Справедливості заради варто помітити, що подібними характеристиками також володіє мармур. Але коштує він дорожче, тому і використовується рідше.

Про стійкість граніту до агресивних погодних умов

Якщо порівнювати з аналогами з мармуру, гранітні пам’ятники набагато менш сприйнятливі до агресивних погодно-кліматичних умов. Ця гірська порода без проблем переносить люті холод, аномальну спеку і вітрові навантаження, наближені до шторму.

Механічна міцність

Натуральний камінь гранітГраніт – неймовірно міцна гірська порода. З одного боку, через це його досить складно обробляти, але з іншого – саме ця характеристика дозволяє з граничною точністью втілювати в життя будь-які форми і фігури, не допускаючи утворення відколів і тріщин. Втім, навіть якщо в ході виробництва меморіалу скульптор припуститься помилки, при роботі з гранітом усунути наслідки буде найпростіше.

Використання граніту в виробництві пам’ятників свідчить про те, що це найбільш довговічна порода. Порівняйте самі: термін служби мармурових меморіалів рідко перевищує 30 років. Граніт же не темніє і не руйнується протягом декількох століть, як і написи, витесані на цьому камені.

Щільність

Граніт володіє чудовими показниками щільності. Завдяки цьому він ефективно протистоїть атмосферним опадам. Різкі похолодання, рясні снігопади, зливи – ніщо не здатне завдати шкоди цій незламній гірській породі. Чіткість контурів і глибина кольору не змінюються протягом усього терміну служби меморіалу.

Простота догляду

Догляд за гранітними виробами

Гранітний пам’ятник практично не потребує догляду. Буде цілком достатньо раз в сезон протирати його ганчіркою, змоченою у воді з неконцентрованним мильним розчином. Але з часом під впливом сонця, снігу і дощу колір все одно трохи зміниться. Щоб повернути свій зовнішній вигляд, досить протерти граніт розчинником, попередньо переконавшись в тому, що він підходить для цього матеріалу.

Через 20-30 років після установки в гранітному пам’ятнику можуть з’явитися перші тріщини. Якщо їх вчасно не замазати шпаклівкою, то в меморіал буде проникати дощова вода. В результаті він почне повільно руйнуватися. Після цього його потрібно обробити поліролью. Це додасть йому лиску і забезпечить додатковий захист.

Перераховані правила експлуатації потрібно дотримуватися обов’язково. Якщо нехтувати ними, то витончений гранітний пам’ятник досить швидко перетвориться в непоказну кам’яну брилу.

Вартість гранітного пам’ятника

Незважаючи на складність технологічного процесу, обробка граніту обходиться відносно недорого. Так, наприклад, вартість обробки мармуру вище через крихкість цього матеріалу і пов’язаними з цим труднощами при виточенні і нанесенні гравіювання. Крім того, мармур рідше зустрічається в природі, що також позначається на ціні.

Резюме

Виходячи з усього сказаного, висновок напрошується сам собою: граніт – найбільш підходящий матеріал для установки пам’ятника. Замовити проект, який буде виконаний в чіткій відповідності з вашими вподобаннями, можна в нашій компанії. Запропонуємо розумну ціну і виготовимо в стислі терміни!

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!