Лук'янівське кладовище в Києві

Контакти нашої адміністрації
Телефон:+38 (050) 352-39-71
E-Mail (інформація):Info@Granite.ua

Компанія «Граніт»® працює по всіма кладовищам Києва та Київської області. Надаємо повний спектр послуг від виробництва і встановлення пам’ятників, до супроводу в оформленні документів, організації похорону, пошуку місць на кладовищі і благоустрою могильних ділянок. Якщо ви не знайшли необхідної інформації, будь ласка, зв’яжіться з нашими фахівцями будь-яким можливим способом.

 • Адреса: Україна, Київ, вул. Дорогожицька 7, 02000.
 • Режим роботи:
  ПН-ЧТ з 9:00 до 17:30
  ПТ-НД з 9:00 до 16:30

Лук'янівське кладовищеУ Києві сьогодні працює кілька десятків кладовищ, і найбільш найстарішим з них є Лук’янівське. Було відкрито в 1871 році. Тоді на ньому ховали пацієнтів Кирилівської медустанови. Вже через сім років місце поховання стало офіційним міським кладовищем.

 • В останнє десятиліття XIX століття на Лук’янівському кладовищі був зведений храм, який отримав свою назву на честь Святої Катерини, а також склеп-каплицю, який височів над могилою Стефана Сольського, який обіймав керівну посаду в органах влади.
 • На початку двадцятого століття від пожежі постраждав храм Святої Катерини, тому, в період проведення реставраційних робіт, богослужіння було перенесено до каплиці.
 • Катерининський храм припинив свою роботу в 1960 роках, і через десятиліття був демонтований. На місце святині встановили меморіал, присвячений військовослужбовцям.
 • Відомо, що в період з 20 по 30 роки двадцятого століття тут ховали арештантів, які загинули в результаті розстрілів, які практикувалися в Лук’янівській виправній установі.

Після того, як кладовище було визнано офіційним, на ньому ховали не тільки простих городян, а й відомих особистостей. Так, прогулюючись між могил, можна зустріти надгробки, під якими покояться знамениті математики, ботаніки, вчені, культурні діячі. Також тут поховані військові, включаючи командирів, солдати.

У 1980 році було заплановано знесення кладовища, а на звільненій території хотіли розбити паркову зони. Однак, завдяки Комітету історії та культури, який відстоював цінність пам’яток, планом збутися не судилося.

У 1990 рр. кладовище отримало статус історико-меморіального заповідника. Даний статус автоматично робить територію недоторканною. Також він дає можливість проводити дослідницькі заходи, спрямовані на вивчення поховань.

Серед останніх нововведень, які відбулися з Лук’янівським кладовищем – можливість відвідати екскурсію в супроводі екскурсовода, який розповість про історію місця, покаже найцікавіші могили. При цьому відвідувач може вибрати привабливий для нього напрямок, наприклад, відвідування могил, де поховані світила медицини, архітектори, діячі культури.

Також на території функціонує музей, який був організований в старовинній будівлі. При вході усередину відвідувача зустрічає план цвинтаря, який був створений в минулому столітті. На стендах можна подивитися фотографії, ознайомитися з долями людей, які були поховані тут.

Згідно музейним архівам, на кладовищі налічується понад 40 000 могил, однак, насправді їх набагато більше, адже на одному місці може бути поховано кілька людей.

Продаж і установка пам’ятників на Лук’янівському кладовищі

Лук'янівське кладовище пам'ятникКомпанія «Граніт»® пропонує повний комплекс послуг, спрямований на виготовлення і монтаж пам’ятників і надгробків на Лук’янівському кладовищі. У нас ви можете замовити виріб, який відповідає високим стандартам якості, виробляється з висококласного матеріалу, що робить продукцію стійкою до механічних пошкоджень і погодного впливу.

Також надаємо ряд супутніх послуг:

 • Оформлення дозвільної документації;
 • Безкоштовна консультація, що дозволяє дізнатися про всі особливості установки надгробків;
 • Надання ритуального транспорту;
 • Продаж трун, вінків та іншої ритуальної атрибутики.

Перевага нашої продукції – доступна вартість, адже замовляючи пам’ятник, ви отримуєте можливість придбати його за ціною від виробника з подальшою гарантією!

Лук’янівське кладовище на мапі

Подивитися розташування Лук’янівського кладовища ви можете на карті, розміщеної нижче.

Зворотній зв’язок

Для отримання відповідей на наявні питання і замовлення послуг зв’яжіться з нами за допомогою форми зворотного зв’язку.

  Сайт під захистом від спаму reCAPTCHA і Google. Конфіденційність | Умови використання