Обробка граніту та натурального каменю в Україні

Виробнича компанія «Граніт»® спеціалізується на обробці граніту і натурального каменю. Для цих цілей виробництво оснащено сучасним високотехнологічним обладнанням та інструментарієм, завдяки чому кам’яні вироби, що пройшли обробку на виробництві компанії відрізняються високою якістю і конкурентоспроможністю на сучасному ринку гранітних і кам’яних товарів. Ми співпрацюємо з великими оптовими компаніями, фізичними і юридичними особами та завжди відкриті новим бізнес-партнерам.

Види обробки каменю

У нашій компанії ми використовуємо всі інноваційні та сучасні методи обробки такі як:

  • Полірування, лощіння, шліфування;
  • Термічна обробка;
  • Використання абразивних щіток;
  • Колота обробка;
  • Бучардування;
  • Піско і дробостр.

Полірування, лощіння і шліфування – специфічна обробка основна мета якої – досягнення максимально гладкої поверхні гірської породи. Виконуються ці процедури за допомогою алмазного інструменту, спеціально створеного для обробки каміння. Різниця використовуваного пристосування полягає в тому, який результат потрібно досягти. Для шліфування використовується поверхня з більшою фракцією алмазного покриття, для лощіння – середня фракція, для полірування – найдрібніша.

Різна фракція алмазного покриття знімає всі можливі нерівності з кам’яної поверхні і надає виробу гладкість як «на вигляд» так і на дотик.

Термічна обробка – зняття полірованої поверхні з натурального каменю. Мета цієї процедури полягає в створенні шорсткостей на поверхні матеріалу. Досягається така фактура шляхом впливу вогню на ділянки каменю, внаслідок чого відбувається вигоряння мінералів, які входять до складу породи і утворюються характерні виїмки.

Використовують таку технологію для:

  • Створення цікавих фактур з мінімальними витратами;
  • Того, щоб прибрати ефект ковзання з плитки;
  • Зорового згладжування перепадів в висоті і дефектів в встановлених гранітних плитах;
  • Додання зорового ефекту постарілого каменю твердих порід.

Використання абразивних щіток – дряпання поверхні для додання їй шорсткості. Метод використовується для штучного старіння виробів з м’яких видів граніту і мармуру.

Часто абразивні щітки використовують для зниження ковзання поверхонь сходів і плит, надання рельєфної фактури готовим виробам. Такий спосіб обробки дає можливість створити або відтворити виріб в благородному стилі «антик», і найбільш часто застосовується в процесі реставраційних робіт.

Створені за допомогою абразивних щіток кам’яні вироби мають витончену, антикварну фактуру, чим і обумовлена ​​популярність цього стилю в оформленні кам’яних елементів декору.

Колота обробка – спеціальна методика, що дозволяє надати нової кам’яної поверхні монументальної природності за допомогою створення відколів у вигляді природних ушкоджень, що з’являються на кам’яних поверхнях під багатовіковим впливом опадів.

Такий спосіб створення фактури поверхні використовується для кам’яних огорож, оформлення фасадів та інших декоративних елементів.

Бучардування – створення зернистого ефекту на поверхні за допомогою спеціального інструменту – бучарди – шліфувальної машини з зубчастими дисками. Ця техніка створює на поверхні каменя шорсткість, яка може регулюватися. Після такої обробки камінь набуває сірий, асфальтовий колір.

Популярність використання цього методу полягає в протиковзаючому ефекті. З цією метою кам’яні плити для сходів і підлогових покриттів душових, ванних кімнат і басейнів піддають бучардуванню.

Ступінь зернистості регулюється. Для цього обробка може проводиться твердосплавними зірочками або пневматичними інструментами з голкоподібними наконечниками. Наприклад, для створення більш грубої поверхні використовують пневматичні інструменти.

Піско і дробостр – обробка кам’яних поверхонь для створення дрібної або крупної шорсткості. Технологія полягає в тому, що на матеріал впливає спрямований струмінь повітря під тиском, з елементами абразиву дрібної або більшої фракції. В основному застосування цієї техніки поширено в оформленні підлогових і інших поверхонь для створення нековзних ділянок.

Використання сучасних, інноваційних інструментів дозволяє застосовувати цей метод для нанесення на кам’яні поверхні точних малюнків, написів і декоративних елементів різного розміру.

Фактурна шорсткість, яка надається матеріалу після піскоструминної або дробоструминної обробки зробила цю технологію поширеною в зовнішніх роботах.