Ексгумація (перепоховання) тіла

Ексгумація тіла – складна процедура, яка виконується лише професіоналами. Здебільшого дана процедура проводиться з двох причин: впізнання померлого чи необхідність перепоховання на новому місці. За першої причини — все починається з прокуратури, яка має повністю контролювати процес та законність цього заходу, за другої достатньо зібрати необхідно зібрати певні документи та звернутися до ритуального бюро від компанії “Granite.ua”. Наші менеджери проконсультують Вас з усіх питань і запропонують надання послуги ексгумації.

Причини за яких може знадобитися ексгумація:

 • необхідність перепоховання в іншому місці (перевезення тіла);
 • за бажання кремувати тіло покійного;
 • при руйнуванні могили внаслідок вандалізму чи природних явищ;
 • необхідність впізнання тіла.

А також з інших причин.

Замовити послугу перепоховання тіла:

  Сайт під захистом від спаму reCAPTCHA і Google. Конфіденційність | Умови використання

  Необхідні документи для ексгумації

  Для проведення ексгумації насамперед необхідно зібрати низку документів та довести споріднений зв’язок із померлим. Відповідно до закону, лише родичі мають право проводити цю процедуру.

  Порядок дій для ексгумації тіла:

  1. Зробити ксерокопії документів: свої паспорт та ІПН, свідоцтво про смерть.
  2. Завірити нотаріально зібрані документи.
  3. Отримати довідку про можливість перепоховання тіла.
  4. Написати заяву до СЕС про бажання перепоховання.
  5. Подати заяву на вилучення останків адміністратору цвинтаря.

  Всі дії рекомендується узгоджувати та координувати спільно з підрядником, який виконуватиме ексгумацію в Києві чи області. Складнощів у процесі збору даних документів і дозволів зазвичай немає, потрібен лише час.

  Обмеження до перепоховання тіла

  Не завжди можна провести цю процедуру, законодавством України встановлено низку обмежень. У перепохованні може бути відмовлено, якщо є доведена інфекційна хвороба або вірусне захворювання, відсутність родинних зв’язків у заявника, давність першого поховання — менше 1 року. В інших випадках організації, які відповідають за законну ексгумацію тіла, лояльні до заявників і допускають проведення процедури.