Видобуток граніту та натурального каменю в Україні
Виробнича компанія «Граніт»® – щороку видобуває близько 2000 кубічних метрів блоків чорного граніту на власному кар’єрі. З 1999 року компанія здійснює видобуток виключно методом каменеріза щоб уникнути появи мікротріщин, тому сировина відрізняється високою якістю, міцністю й має гарний експлуатаційний ресурс.
Впровадження сучасних технологій в процес видобутку гірської породи мінімізує відходи і, незважаючи, на трудомісткість, дозволяє добувати будь-які обсяги матеріалу в встановлені договірні терміни.
Великий досвід у видобутку чорного граніту, власний видобувничий кар’єр, висока якість сировини і прозорість діяльності – гарантує нашим бізнес-партнерам суворе дотримання взятих на себе договірних зобов’язань.
Ми поставляємо гранітні блоки без мікротріщин незалежно від обсягу замовленої партії. Наші виробничі потужності розраховані на видобуток будь-яких обсягів чорного граніту, і ми завжди відкриті для нового співробітництва.
На підприємстві завжди діють вигідні умови для нових бізнес-партнерів.
Про родовище
Вже більше двадцяти років ми здійснюємо видобуток гірської породи на власному кар’єрі. Для цього наше виробництво обладнане сучасним обладнанням, завдяки якому ми можемо безперебійно постачати будь-які обсяги граніту на завод для його подальшої обробки і виробництва виробів.
Викопні видобуваються без вибухівки або помп високого тиску. Камінь розпилюється алмазним лезом величезного розміру, цей метод дозволяє зберегти щільність і цілісність матеріалу, а нарізані блоки виходять рівними.
Після видобутку сировина проходить обов’язковий контроль якості на відповідність першого класу. Тому наші замовники отримують тільки рівні, щільні гранітні плити без мікротріщин.
Ми здійснюємо поставки граніту по всій території України і за кордон на умовах «Інкотермс 2010», і запрошуємо до співпраці оптових закупівельників незалежно від обсягів потрібних вам партій.
Види видобутку природного каменю
Технологічні рішення, розроблені для видобувних виробництв різноманітні, і дозволяють використовувати різноманітні методи для видобутку гірської породи. На даний момент поширене застосування таких методів видобутку копалин:
- Спосіб каменеріза;
- Видобуток за допомогою повітряної подушки;
- Буроклиновий метод;
- Тихий вибух (застосування сумішей);
- Підрив породи вибухівкою.
Спосіб каменеріза
Популярність цього методу пов’язана з можливістю видобутку сировини першого класу – без пошкоджень і мікротріщин. Реалізується метод за допомогою канатних або дискових пилок з алмазними насадками, якими здійснюється буквально вирізання каменю з грунту.
Незважаючи на те, що граніт завжди вважався високоміцним матеріалом, саме алмаз здатний розрізати камінь, не пошкоджуючи його внутрішню структуру. Здобута таким способом сировина зберігає свою надійність і практичність, а виконані з граніту видобутого каменерізним методом вироби мають високий експлуатаційний ресурс, зносостійкість і довговічність.
Видобуток за допомогою повітряної подушки
Суть методу полягає у використанні спеціальних ємностей з повітрям які знаходяться всередині під високим тиском. Закладається така подушка, з урахуванням прорахунку необхідної місця розлому гірської породи, в заздалегідь пробурені отвори.
Цей спосіб дозволяє добувати щільну сировину без мікротріщин і є цілком щадним для монолітності гірської породи. Незважаючи на те, що метод досить економічний, він, найчастіше, використовується для виробництва гранітної бруківки.
Буроклиновий метод
Не надто поширений спосіб видобутку, суть якого полягає в пробурівані отворів по периметру певної для видобутку ділянки за допомогою спеціального верстата, і подальше використання складових клинів або гідравлічної клиньової установки для виїмки каменю.
При такому способі видобутку відбувається розкол гірської породи. Метод підходить для породи яка володіє хорошою здатністю до розколювання і здійснюється по порівняно рівним площинах, внаслідок чого зберігається порівняльна цілісність блоків.
Тихий вибух (застосування сумішей)
Цей спосіб має схожість з буроклиновим методом, в частині попереднього буріння спеціальних отворів. Тільки замість клинів використовуються спеціальні суміші які розширюються. Така технологія не отримала великого поширення. Вона заснована на специфічній структурі гірської породи, яка володіє наднизьким рівнем міцності до розтягування. Суміші і провокують створення так званого «тихого вибуху».
Метод є досить старим, але раніше використовували в силу набухаючої деревини або замерзлої води для відділення гірської породи.
Підрив породи вибухівкою
Метод полягає в закладенні вибухової речовини в підготовлені отвори. Така технологія дозволяє відколоти велику ділянку гірської породи. Головним недоліком технології є великі втрати при видобутку. Тому що відколюється значна ділянка, але не єдиним шматком. Після вибуху вибираються найбільш великі шматки породи, і саме вони поставляються на завод для подальшого розпилювання та обробки.
Добутий таким способом граніт є сировиною невисокої якості, тому що під час вибуху в породі утворюються мікротріщини, що значно знижує міцність і надійність виробів, вироблених з такого матеріалу.