Кому ставлять пам’ятники з зеленого граніту?

Всі звикли до пам’ятників стандартного кольору і форми. І якщо форми вдається знайти нестандартні, то ось з кольором часом варіантів немає. Але існує оригінальний матеріал – зелений граніт, який не зможе залишити жодної людини байдужим – на такий пам’ятник точно звернуть увагу.
Особливий зелений граніт
Кольорові пам’ятники можна зустріти не часто, але установка їх здатна звернути на себе увагу. Так людина, що йде по кладовищу, напевно зупинить погляд на зеленому гранітному надгробку і мимоволі прочитає, хто похований в могилі тим самим зайвий раз згадає вашу близьку людину.
Зелений граніт своєю траурністю і одночасно ошатністю здатний показати наскільки траур близьких сильний і всепоглинаючий.
Подібний нестандартний обеліск є найпопулярнішим при замовленні пам’ятників для військових. Граніт з зеленим відливом має оригінальну гру тонів і багато відтінків. Структура каменю химерна, а відтінки виглядають приголомшливо.
Важливо! Комбіновані пам’ятники з використанням чорного і зеленого або червоного граніту виглядають особливо оригінально.
Характеристики зеленого граніту:
- Щільна і міцна текстура.
- Стійкість до впливу вітру, морозу, вологи.
- Відсутність реакції на перепади температур.
- Зелений граніт не кришиться і не втрачає свій початковий колір.
Варіанти виконання
Граніт, який використовується для пам’ятників, видобувається в 3 найвідоміших кар’єрах по всьому світу. Серед них:
- Індійський. Він вважається кращим і має назву Тропікал Грін. Його колір трав’яний не надто насичений. У ньому присутні вкраплення червоного і жовтого, що впливає на відтінок плити в загальному.
- Граніт з Фінляндії добувають на 3 родовищах, загальна його назва Балтік Грін. Колірна палітра від коричнево-зеленого до сіро-зеленого. Відрізняється крупнозернистою структурою і гранулами різних відтінків. Кожне з родовищ дає унікальний колір граніту.
- Україна займає перше місце в світі за кількістю розроблених кар’єрів з видобутку зеленого граніту (включаючи таку рідкісну породу як «Анортозит»), найпопулярнішим вважається так званий Маславський граніт. Відтінки його варіюються від темно-зеленого до салатового. У ньому є вкраплення чорного, а відмінна риса – висока міцність. Саме тому такий зелений граніт найчастіше використовується для пам’ятників, які знаходяться на вулиці під постійним впливом всіх негативних факторів природи.
Важливо! Найкраще комбінувати пам’ятники з зеленого граніту з буквами і іншими декоративними елементами з бронзи або «під бронзу». Ще одна особливість гранітних зелених плит будь-якого родовища – на них не завдають портрети, так як за рахунок їх активної структури зображення просто не помітні. Якраз тому їх покривають сухозлітним золотом або комбінують з матеріалами іншого кольору.
Символіка
Зелений граніт менш поширений, якщо розглядати пам’ятники з інших кольорових гранітів, адже він мало де видобувається. Звичайно, це впливає на ціну готового виробу. Символіка його:
- Природність.
- Вшанування.
- Повага.
- Гармонія.
- Спокій.
Будь-яка форма пам’ятника і його розмір виконані в цьому матеріалі будуть звертати на себе увагу і стануть привабливими для кожного перехожого. Найчастіше пропонуються пам’ятники повністю з цього матеріалу, але здешевити їх можна замовивши комбіновані варіанти з більш дешевим чорним і/або червоним гранітом.
Так як в наявності виробів з зеленого граніту часто немає, вдасться замовити ту форму і розмір пам’ятника, який необхідний. Звичайно, це вплине на ціну, але якщо справа стосується пам’ятника для рідної людини це далеко не найголовніше.