Оздоблення фасаду будинку в англійському стилі: риси, особливості, деталі

Оздоблення фасаду будинку в англійському стилі: риси, особливості, деталі

Дата публікації

Дизайн фасаду багато в чому визначає, яким буде стиль всієї будови. Особливий шарм будівлі додає англійське оздоблення будинку. Сувора консервативна, вона покликана забезпечити капітельній будові статусність і підкреслити її грунтовність. При цьому мало хто знає, що існує кілька різновидів класичного англійського рішення, головними з яких по праву вважаються:

Георгіанський фасад житла

Риси античної культури бачить архітектор в цьому видатному стилі обробки. Симетричність елементів, що повторює розміщення віконних прорізів, ефектні решітки перших поверхів – так в загальних рисах виглядає будова з георгіанський фасадом. Колориту будівлі додає незмінно високий цоколь, особлива текстура покриття стін, дерев’яні та кам’яні карнизи і молдинги. Колоті плити для цоколя якнайкраще підійдуть для особливого дизайну фасаду. Стінні покриття зазвичай виконують червоною цеглою. Зараз в обробці можуть використовувати легкий пінополіуретан або гіпс, пофарбований «під камінь», але пластик і ППУ ніколи не замінять колориту натурального матеріалу.

Вікторіанське оздоблення будівлі

Вхід в центрі і ефектна симетрія – так виглядає капітальна будівля в класичному вікторіанському стилі. Впізнаваність зображенню надають величезні вікна і еркерні прикраси фасаду. Низьке розташування вікон на другому поверсі вказує на невисокі стелі в приміщенні – це ще одна особливість англійського домобудівництва. З економічної точки зору такий підхід обґрунтований: чим менше обсяг житла, тим нижче витрати на опалення. Покрівельна конструкція зазвичай прикрашена симетричними трубами, циліндричними прибудовами із захисними навісами і конусоподібними башточками. Мозаїчна кладка і ефектний вітраж круглих вікон довершують символіку вікторіанського декору.

Тюдорський стиль в обробці будинку

Цегляна кладка під стать матеріалу англійських замків надає будівлі схожість з стародавньою фортецею. Особливість тюдорського будівництва є наявність дерев’яних каркасів з кам’яним або цегляним наповненням. Колоті плити для цоколя – відмінний матеріал експозицій. Зверніть увагу, у цього будинку ви не побачите високого ганку, зате навіс над вхідними дверима завжди вражаючий. Більш того, буде здаватися, що все дуже докладне спорудження біля входу створено виключно для розташування кучерявою рослинністью. Living wall – модне «живе» рішення у всіх містах Англії. Якщо і ви хочете створити щось подібне, використовуйте матеріали фірми «Граніт»®.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!