Пам’ятник заздалегідь: робити чи ні

Пам’ятник заздалегідь: робити чи ні

Дата публікації

Всі люди рано чи пізно відходять в інший світ, і деякі дивляться на це прагматично – вирішують встановити пам’ятник заздалегідь. Що про це думає церква і чи варто так поступати варто розібратися.

Коли це актуально?

Випадки, коли на цвинтарі з’являється подвійний надгробок і людина сама за життя поспішає встановити пам’ятник, відбуваються все частіше. Справа в цінах, бажанні отримати саме той пам’ятник, який хочеться і в інших факторах. Інші варіанти:

  • Один пам’ятник для двох батьків, особливо це актуально, якщо вони вже в похилому віці.
  • Загальна плита для бабусі з дідусем.
  • Самотні люди часто замовляють пам’ятники для себе, коли дізнаються невтішні діагнози лікарів.
  • Люди похилого віку замовляють гранітний пам’ятник з метою зменшити фінансове навантаження на своїх родичів після їх смерті.

Важливо! Перш ніж замовляти пам’ятник заздалегідь особливо для себе або своїх, цілком ще живих родичів, варто зрозуміти, як це буде сприйматися. Далеко не всі готові бачити власне зображення на надгробній плиті. Хоча слід і відзначити, що зображення необов’язково гравірувати відразу.

Церковні канони

Що стосується церкви, то священики в один голос говорять, що установка пам’ятника заздалегідь – це цілком нормальне явище. Більш того, в православних традиціях існує звичай готувати для себе гранітний хрест і труну. Так надходили багато святих, тому в замовленні для себе або близьких немає нічого гріховного.

Варіанти виконання

Найчастіше замовляють саме подвійні пам’ятники з розрахунком на бабусю або дідуся, другого ще живого батька. Існують такі варіанти виконання:

  1. Види надгробківСуцільна стела. Це класичний варіант, до того ж найдоступніший за ціною. Пам’ятник умовно розділяється на 2 частини, можна вигравіювати портрети з двох сторін або просто залишити порожнє місце. У будь-якому випадку знімати пам’ятник доведеться для внесення дати смерті.
  2. Фігурна модель. Граніт може розділятися барельєфною композицією, іншою формою або просвітом. Наприклад – стела у вигляді розгорнутої книги.
  3. Дві стели в дзеркальному відображенні. Подібний варіант вибирають в комбінації з великим подвійним квітником.
  4. Ритуальна скульптура з меморіальною дошкою. Вся інформація про ім’я, дату народження і смерті вказується на дошці окремо, над могилами встановлюється пам’ятник.

Інформація про померлого повинна розміщуватися з того боку, де він похований або буде похований. Тому для подібних пам’ятників не використовується розташування один під одним необхідних даних і портрета.

Чого робити не варто або як не отримувати співчуття заздалегідь

Співчуття заздалегідьТрапляється, що літні батьки вирішують встановити подвійний пам’ятник тим самим бажаючи заощадити гроші в майбутньому. Це логічно і можна сказати правильно. Але є особливий момент – цілком ймовірно що після установки такого пам’ятника до дітей ще живого батька почнуть звертатися зі співчуттями з приводу смерті ще одної близької людини.

Так потрапляючи на цвинтар, люди найчастіше звертають увагу не портрети і імена на надгробку і не завжди на дату смерті. Як результат починають висловлювати своє співчуття.

Ще одна складність – мамі чи татові (бабусі, дідусеві) бачити себе на гранітній плиті, вона ніби стає німим докором.

Всього цього можна уникнути – просто не завдавати портрет і сакральні дати, а залишити порожнє місце. У будь-якому випадку надгробок доведеться знімати для гравіювання дати смерті і можливо якихось інших слів.

Як надходити вирішує кожен для себе, адже для багатьох неприйнятним є заглядати туди, звідки ще ніхто не повертався. А саме так часом сприймається установка пам’ятника заздалегідь.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!