Пам’ятники з лабрадориту – гідності матеріалу

Пам’ятники з лабрадориту – гідності матеріалу

Дата публікації

При бажанні зробити надгробний пам’ятник стриманим, але красивим і нестандартним слід уважно поставитися до вибору каменю. Таким якостям буде задовольняти лабрадорит завдяки його оригінальному зовнішньому вигляду і фізичним властивостям.

Походження і склад мінералу

Лабрадорит є гірською породою, що утворилася в результаті застигання магми в надрах землі. Більше половини його складу припадає на мінерал лабрадор. Частину займають інші мінерали, а також домішки. Від різниці і процентного співвідношення в складі залежить зовнішній вигляд.

Свою назву цей камінь придбав на честь Лабрадору – півострова в Канаді, де він вперше був відкритий. Своїм виглядом і характеристиками лабрадорит походить на граніт, але є абсолютно іншим матеріалом.

Магматичне походження нагородило камінь унікальною структурою. Зовнішній вигляд відрізняється від розташування, де він був здобутий. Одним з лідерів по знаходженню родовищ є Україна.

Лабрадор застигає, піднімаючись на поверхню. Видобуток здійснюється тим простіше, чим ближче магма знаходиться від поверхні землі. Як правило, родовища відносяться до відкритого типу. Прикладом може служити кар’єр. При добуванні використовується як механічна, так і ручна праця.

Наступним етапом є попередня обробка – розрізання пластів матеріалу для додання необхідних розмірів, наприклад, для пам’ятників.

Каменеобробна компанія «Граніт»® володіє власним кар’єром, що дозволяє виконувати повний цикл необхідних робіт.

Фізичні характеристики

Лабрадорит текстура каменю

Лабрадор володіє головною перевагою, який повинен мати матеріал, що знаходиться постійно під впливом зовнішніх факторів – стійкістю до їх впливу.

Породи, які були здобуті на різних родовищах, можуть дещо відрізнятися фізико-механічними властивостями. Але всі вони мають якості, що грають головну роль при виготовленні з них пам’ятників:

 1. Стійкість до підвищеної і зниженої температури.
 2. Стійкість до частого перепаду температур.
 3. Висока міцність.
 4. Зносостійкість.
 5. Відсутність вигоряння під впливом сонячних променів.
 6. Збереження виду при будь-яких атмосферних опадах.
 7. Вологостійкість.
 8. Висока стійкість до механічних впливів.
 9. Несхильність впливу кислот та інших агресивних речовин.
 10. Стійкість до забруднень.
 11. Тривале збереження блиску, що з’является під час полірування.

До переваг матеріалу слід також віднести простоту догляду. Для утримання пам’ятника в чистоті досить води і м’яких серветок.

Колір

Камінь лабрадоритОдним з основних достоїнств лабрадориту є його забарвлення. Саме через її привабливості цей камінь придбав широку популярність.

Загальний фон лабрадориту – чорний, сірий, синюватий. Але завдяки вкрапленням мінералів різного кольору він переливається, справляючи враження мерехтіння. У поєднанні із загальною стриманістю і строгістю це справляє зачаровуючє враження.

Ексклюзивним можна назвати володіння унікальною властивістю – ірізаціею. Цей оптичний ефект проявляється як райдужне сяйво різних забарвлень вкраплень на рівній поверхні каменя при висвітленні його сонячним світлом. Особливо це ефектно виглядає після полірування каменю. Чим більше ступінь ірізації, тим красивіше буде виглядати пам’ятник.

Купівля та встановлення пам’ятників

Купівля та виготовлення пам’ятників з лабрадориту в компанії «Граніт»® передбачає придбання ритуального надгробку будь-якої складності. Там же можна замовити і саму установку. На пам’ятник прямий виробник видає гарантію на тривалий час.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!