Правила встановлення пам’ятників на кладовищі

Правила встановлення пам’ятників на кладовищі

Дата публікації

Життя швидкоплинне і кожна людина може зіткнутися зі смертю близького і пов’язаними з цією подією обов’язками з організації похоронів та встановлення пам’ятника. При виборі надгробної плити більшість замовників керуються її презентабельністю і практичністю. Простіше кажучи, основна мета полягає в тому, щоб вибрати привабливий виріб за вигідною ціною, яка не потребуватиме частого догляду та збереже свої початкові характеристики протягом довгих років.

Коли встановлюються пам’ятники?

Календар

Правильніше за все встановлювати пам’ятники і надгробки не цілий рік, а тільки в теплу пору: з 15 травня по 15 жовтня. Робити це взимку не рекомендується з двох причин:

  1. Доведеться рити землю під фундамент, а робити це при мерзлому ґрунті вельми непросто.
  2. До весни земля може просісти, а разом з цим просяде і пам’ятник.

Попередні розрахунки

Перш ніж приступити до установки, потрібно уважно обстежити вибране місце. Слід врахувати особливості ландшафту і структуру ґрунту на місці поховання. Розробку проекту краще відразу замовляти в одній компанії – обійдеться дешевше.

Згідно з нормами благоустрою, насамперед встановлюється огорожа – це дозволяє запобігти проведенню робіт на чужій ділянці. Далі працівники готують фундамент, він укладається на пісок. При облаштуванні підстави обов’язково враховується вага надгробної плити.

Установка фундаменту і опалубки

Щоб згодом огорожа не почала деформуватися, а монумент просідати, потрібно встановити опалубку. Ця робота робиться в кілька етапів:

  • Риється котлован.
  • Сколочується опалубка.
  • Поглиблення під фундамент заливається цементом.

Як правило, використовується армована підстава – так композиція зберігає свої початкові декоративні характеристики найдовше.

Подальші етапи монтажу

Коли фундамент залитий, потрібно укласти поліровану плитку. Для цього використовується вологостійкий і морозостійкий клей. Шви заповнюються спеціальною замазкою, після чого встановлюється цоколь.

На наступному етапі виконується монтаж підставки під пам’ятник. У ній і в цоколі висвердлюють отвори 20-міліметрового діаметра. Після цього в отвір, зроблений в цоколі, вставляється штир, а на нього надівається підставка, поверхня якої попередньо обробляється клеєм.

Через пару днів, коли клей висихає, переходимо до самого відповідального етапу – встановлення пам’ятника. Для цього потрібно піднести стелу до підставки і встановити її на штир. Якщо монумент неважкий, зробити це можна вручну. В іншому випадку буде потрібно замовити кран-маніпулятор.

На замітку: на деяких кладовищах існують обмеження щодо габаритів пам’ятника. Тому, перш ніж замовляти виріб з високими піками, дізнайтеся про те, як до цього поставиться адміністрація кладовища.

Особливості пам’ятників в різних релігіях

РелігіїПослідовники православ’я, католицизму та ісламу по-різному ставляться до смерті. У останніх ритуал поховання проходить набагато скромніше. Пам’ятники ісламістів повинні бути спрямовані лицьовою стороною на схід, в сторону Мекки. Найчастіше вони являють собою монолітні однотонні надгробки без фотографій. Втім, сьогодні мечеттю допускається зображення осіб, але найбільш ревні послідовники ісламу ставляться до цього несхвально.

У православ’ї і католицизмі при похоронах на надгробках традиційно зображується фотографія покійного і хрест витягнутої форми. Часто на розп’яття поміщають фігури Ісуса Христа або Діви Марії, стрічки, пагони троянд з шипами, квіти, серця та іншу релігійну або навколорелігійну символіку.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!