Правила встановлення пам’ятників на кладовищі

Життя швидкоплинне і кожна людина може зіткнутися зі смертю близького і пов’язаними з цією подією обов’язками з організації похоронів та встановлення пам’ятника. При виборі надгробної плити більшість замовників керуються її презентабельністю і практичністю. Простіше кажучи, основна мета полягає в тому, щоб вибрати привабливий виріб за вигідною ціною, яка не потребуватиме частого догляду та збереже свої початкові характеристики протягом довгих років.
Коли встановлюються пам’ятники?
Правильніше за все встановлювати пам’ятники і надгробки не цілий рік, а тільки в теплу пору: з 15 травня по 15 жовтня. Робити це взимку не рекомендується з двох причин:
- Доведеться рити землю під фундамент, а робити це при мерзлому ґрунті вельми непросто.
- До весни земля може просісти, а разом з цим просяде і пам’ятник.
Попередні розрахунки
Перш ніж приступити до установки, потрібно уважно обстежити вибране місце. Слід врахувати особливості ландшафту і структуру ґрунту на місці поховання. Розробку проекту краще відразу замовляти в одній компанії – обійдеться дешевше.
Згідно з нормами благоустрою, насамперед встановлюється огорожа – це дозволяє запобігти проведенню робіт на чужій ділянці. Далі працівники готують фундамент, він укладається на пісок. При облаштуванні підстави обов’язково враховується вага надгробної плити.
Установка фундаменту і опалубки
Щоб згодом огорожа не почала деформуватися, а монумент просідати, потрібно встановити опалубку. Ця робота робиться в кілька етапів:
- Риється котлован.
- Сколочується опалубка.
- Поглиблення під фундамент заливається цементом.
Як правило, використовується армована підстава – так композиція зберігає свої початкові декоративні характеристики найдовше.
Подальші етапи монтажу
Коли фундамент залитий, потрібно укласти поліровану плитку. Для цього використовується вологостійкий і морозостійкий клей. Шви заповнюються спеціальною замазкою, після чого встановлюється цоколь.
На наступному етапі виконується монтаж підставки під пам’ятник. У ній і в цоколі висвердлюють отвори 20-міліметрового діаметра. Після цього в отвір, зроблений в цоколі, вставляється штир, а на нього надівається підставка, поверхня якої попередньо обробляється клеєм.
Через пару днів, коли клей висихає, переходимо до самого відповідального етапу – встановлення пам’ятника. Для цього потрібно піднести стелу до підставки і встановити її на штир. Якщо монумент неважкий, зробити це можна вручну. В іншому випадку буде потрібно замовити кран-маніпулятор.
На замітку: на деяких кладовищах існують обмеження щодо габаритів пам’ятника. Тому, перш ніж замовляти виріб з високими піками, дізнайтеся про те, як до цього поставиться адміністрація кладовища.
Особливості пам’ятників в різних релігіях
Послідовники православ’я, католицизму та ісламу по-різному ставляться до смерті. У останніх ритуал поховання проходить набагато скромніше. Пам’ятники ісламістів повинні бути спрямовані лицьовою стороною на схід, в сторону Мекки. Найчастіше вони являють собою монолітні однотонні надгробки без фотографій. Втім, сьогодні мечеттю допускається зображення осіб, але найбільш ревні послідовники ісламу ставляться до цього несхвально.
У православ’ї і католицизмі при похоронах на надгробках традиційно зображується фотографія покійного і хрест витягнутої форми. Часто на розп’яття поміщають фігури Ісуса Христа або Діви Марії, стрічки, пагони троянд з шипами, квіти, серця та іншу релігійну або навколорелігійну символіку.