Радіоактивність граніту

Радіоактивність граніту

Дата публікації

Граніт дійсно містить радіоактивні елементи, але це не робить його небезпечним. Завдати шкоду життю та здоров’ю людини вироби з граніту можуть тільки в тому випадку, якщо впадуть на нього – простіше кажучи, граніт не набагато страшніше, ніж будь-який інший камінь або важкий предмет.

Звідки в граніті радіація?

Вимірювання радіаціїЄ два види джерел радіації – штучні і природні. До перших відносяться випромінювання від радіоактивних реакторів, рентгенівські промені і т.д. Також до штучних джерел відносяться сигаретний дим, радіоактивні елементи в бетоні та гіпсокартоні. Навіть кольоровий телевізор – це джерело радіації!

Кожен день людина отримує дозу опромінення від речовин, які потрапляють в організм з повітрям, водою та їжею. Наприклад, у молюсках і рибі є нукліди полонію-210 і свинцю-210. Також люди піддаються зовнішньому опроміненню від навколишнього світу – телевізорів, телефонів, сонця і т.д.

Саме із-за страху радіоактивного зараження деякі люди відмовляються від красивих і практичних виробів з граніту, а даремно. Насправді радіація існує навколо нас постійно – її випромінюють повітря і вода, грунт і продукти харчування, її джерелом є космічні промені. Це природний радіаційний фон, який не перевищує допустимі норми.

Радіоактивність граніту обумовлена вмістом у ньому радіоактивних елементів – торію, урану і т.д. Але рівень радіоактивності граніту настільки низький, що не йде ні в яке порівняння з тим випромінюванням, якому людина піддається на вулиці і у власному будинку.

Наприклад, радіоактивний газ радон повсюдно вивільняється із земної кори і впливає на всіх людей. Цей газ не має ні смаку, ні запаху, ні кольору – його неможливо помітити, і разом з повітрям людина вдихає радіонукліди радону. Максимальне опромінення отримують мешканці нижніх поверхів будівлі, особливо якщо приміщення не провітрюється – газ надходить у будинок через підлогу і фундамент. Якщо виміряти концентрацію радону на вулиці і в закритому приміщенні, то в останньому його рівень зазвичай в 7-8 разів вище.

Дійсно радіаційний фон граніту безпечний?

Зрозуміло, камінь до каменя відрізняється. Рівень радіації природного каменю вимірюється ще в момент визначення родовища. Якщо цей рівень буде перевищено, то такий граніт просто не буде використовуватися в будівництві і обробці.

Індивідуальний паспорт є у кожного родовища, в цьому документі вказані точні характеристики матеріалу та рекомендації щодо його використання. Той граніт, який використовується в нашій компанії, придатний для використання в житлових приміщеннях.

Що роблять з гранітом високої радіоактивності?

Такий камінь не використовується ніде. За рівнем радіоактивності граніт ділиться на 5 груп. Матеріал з найнижчим рівнем використовується для житлових приміщень, з більш високим (але допустимим) – для дорожнього будівництва підземних споруд, з високим – не допускається до використання у будівництві.

Можна їсти їжу, яка торкалася гранітної поверхні (стільниці)?

Їжа на кам'яній стільниці

Безумовно, можна. Точно так само можна їсти зірвані з грядки фрукти і овочі, хоча вони були в безпосередньому контакті з грунтом, яка теж містить радіоактивні елементи. Повірте, від природного радіаційного фону неможливо захиститися – він скрізь.

Якщо граніт безпечний, чому так часто можна почути протилежне?

Якщо чутки з’являються, то вони комусь вигідні. Краса і довговічність природного каменю багато століть цінуються у всьому світі, але виробники штучних матеріалів цьому не раді. Чим більше люди будуть боятися абсолютно нормального радіаційного фону граніту, тим прибутковіше буде бізнес по виробництву і продажу штучного каменю. Довіряйте тільки фактам!

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!