Самостійний благоустрій могили – поради і рекомендації

Самостійний благоустрій могили – поради і рекомендації

Дата публікації

Смерть – частина життя. Люди народжуються і вмирають. Біль втрати знайома багатьом. Благоустрій могили – прояв поваги, подяки до померлої людини. Практично відразу після похорону, родичі приймаються за надання гідного виду місця поховання та території навколо неї.

З чого почати

У перший рік після смерті розумно обмежитися дерев’яним (металевим) хрестом з табличкою. У міру необхідності підправляти землю яка обсипалася, прибирати вінки які прийшли в непридатність, засохлі квіти. Після того як грунт ущільнився, можна планувати заходи з облагороджування ділянки, виходячи з індивідуальних переваг і матеріальних можливостей.

Підготовчий етап

Не варто поспішати, адже ключовим моментом, що не дивно, є розуміння того, що ви хочете бачити в результаті виконаних робіт. Для цього зберіть якомога більше інформації:

  • Сходіть на кладовища, подивіться на готові пам’ятники та могильні огорожі. Сфотографуйте ті варіанти, які відповідають вашим вимогам. Таким способом можна оцінити не тільки зовнішню привабливість, але і практичність;
  • Подивіться в інтернеті добірку пропонованих рішень на дану тему. Не забудьте зберегти фотографії які сподобалися;
  • Проконсультуйтеся в ритуальній фірмі з приводу надійності, популярності, ціни підібраних вами версій. Досвідчений співробітник підкаже від чого можна відмовитися, що додати, які матеріали застаріли, що з’явилося нове.

Пам’ятник

Щоб майбутній надгробок стояв довго, не деформувався, важливо грамотно залити фундамент. Його краї повинні виходити за межі могили. Склад вибирайте якісний, відповідний до типу грунту. Для надійності додайте в нього щебінь, а для скріплення і нерухомості – арматурну сітку. Місце, на якому буде стояти могильний пам’ятник, підсильте металевими прутами.

Завдяки довговічності пам’ятники з мармуру і граніту користуються найбільшим попитом. Продовжити термін служби, і зберегти зовнішній вигляд допоможе правильний догляд.

  • Мармур – благородний матеріал, різноманітний за кольором і текстурою. Вироби з нього відрізняються витонченістю. Мармур примхливий: швидко забруднюється, вбирає вологу, вигорає на сонці. Тому на пам’ятники, статуетки, вази необхідно наносити спеціальні захисні і водовідштовхувальні засоби, перед настанням холодів бажано накрити їх чохлом.
  • Граніт – менш вибагливий, витримує перепади температур, стійкий до вологи. Для очищення поверхні з цього каменю використовують звичайну воду (слабкий мильний розчин). Щоб не було розлучень досить протерти сухою ганчіркою. Захисний засіб і полірування повернуть йому первісний блиск.

! Протирати пам’ятник можна не раніше ніж через тиждень після установки, коли цемент досить міцний.

Плитка

Тротуарна плитка, з великим терміном експлуатації, буває з наступних матеріалів: клінкер, керамограніт, граніт, мармур, бетон. Переважно вибирати темні, пастельні кольори, бажано щоб вони вписалися в загальний ансамбль і не вимагали постійного догляду.

! Вибір стандартних розмірів і форми (квадрат, прямокутник) – полегшить процес укладання.

Огорожа

Вибір огорож величезний: зварні, з ланцюгів на стовпах, ковані, кам’яні (з граніту). Їх можна встановити самостійно або скористатися послугами професіоналів. Стандартні огорожі, квадратні або прямокутні, мають висоту 0,4-0,6 метрів.

! Огорожа не повинна ускладнювати проходження до сусідніх могил.

Поховання виглядає гармонійним, коли огорожа з пам’ятником з одного матеріалу і в одному стилі.

Озеленення

При виборі рослин врахуйте:

  • Тип грунту: кислотна (в окрузі ростуть хвойні дерева), лужна (листяні).
  • Освітлення: переважає світло або тінь.
  • Період цвітіння.
  • Висота: низькорослі сорти, щоб не закривали могильну плиту.

Зупинити вибір краще на невибагливих рослинах, які не потребують частого поливу, стриманих тонів, стійких до шкідників. Карликові їли, ялівець гармонійно виглядають на території поховань.

! Якщо ви віддаєте перевагу штучним квітам, то попередньо розпорошите на них лак для волосся, що допоможе їм довше зберігати колір і пристойний зовнішній вигляд.

При бажанні на ділянці можна встановити лаву, столик, елементи декору (статуї, вази).

Догляд

Для підтримки порядку необхідно: вчасно реставрувати пам’ятки; проводити косметичний ремонт; фарбувати, обробляти антикорозійним засобом огорожі, столики; очищати від пилу і бруду могильні плити; прибирати сміття, опале листя, прополювати бур’яни.

! За церковними канонами не варто проводити прибирання на могилах в недільні дні і в православні свята.

Шанувати пам’ять про близьких людей, які дарували нам свою любов – благочестива традиція.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!