Як доглядати за мармуровими могильними пам’ятниками: корисні рекомендації

Як доглядати за мармуровими могильними пам’ятниками: корисні рекомендації

Дата публікації

Мармур – це красивий і міцний камінь, який відрізняється досить пористою і пухкою структурою. За рахунок цього пам’ятник з цього матеріалу потребує особливого ретельного догляду: на відміну від граніту, мармур чутливий до зовнішніх впливів, при недбалому відношенні на ньому може з’явитися жовтуватий відтінок. Нижче наведено кілька порад, слідуючи яким, ви збережете благородний вид пам’ятника на десятиліття.

Як правильно мити пам’ятник з мармуру?

Регулярно очищайте поверхню від пилу за допомогою фланелевої і замшевої тканини без просочень, при необхідності тканину можна злегка змочити водою.

Якщо на камені присутні сильні забруднення, протріть його тканиною, змоченою в мильному розчині. Для цих цілей можна скористатися спеціальними миючими засобами, які продаються в магазинах ритуальних послуг. Після очищення ретельно змийте мило і витріть мармур сухою тканиною.

Щоб прибрати цвіль і сліди моху, протріть забруднене місце перекисом водню, змішаним з содою (першого компонента має бути в два рази менше), після чого змийте склад і витріть камінь. Зверніть увагу: перекис може знебарвлювати поверхні з кольорового матеріалу!

Не слід користуватися засобами з абразивними частинками і жорсткими губками, які легко подряпають ритуальний пам’ятник. Використання миючих засобів з кислотами також протипоказано.

Як відполірувати мармурову поверхню?

Догляд за мармуровою поверхнеюЩоб мармур прослужив тривалий час і відрізнявся гладкою поверхнею, використовуйте полірувальні пасти для цього каменю. Досить нанести невелику кількість складу на м’яку злегка вологу тканину (краще, якщо це буде тканина з натуральної вовни) і кілька разів провести їй по поверхні пам’ятника.

Якщо спеціальної пасти під рукою не виявилося, можна використовувати звичайну харчову соду, змішану водою (води повинно бути в два рази менше, ніж соди). Отримана кашка наноситься на очищений пам’ятник, після чого його поверхню до блиску полірують м’яким матеріалом.

Захист пам’ятників з мармуру від зовнішніх впливів

Через свою пористу структуру мармур активно вбирає вологу, що несприятливо відбивається на його властивості. Щоб запобігти цьому, регулярно обробляйте пам’ятник спеціальними складами на восковій основі, вони утворюють на поверхні захисну плівку. Придбати продукцію можна в ритуальних або господарських магазинах.

Багато майстрів виготовляють ритуальні пам’ятники з кольорового каменю, в цьому випадку подбайте про придбання складів, які зберігають яскравість кольору на матеріалі, в тому числі і при постійному впливі сонця.

Догляд за написами на надгробку

Сусальне золото на пам'ятникуНаписи, покриті сусальним золотом, які часто можна побачити на мармурових пам’ятниках, потребують особливого догляду. Не припустимо протирати епітафії спиртовими розчинами, в цьому випадку шрифт може просто розмитися і втратити свою чіткість. Саме тому відразу після замовлення пам’ятника придбайте емульсії і лакові склади, якими слід обробляти написи.

Перед настанням зими пам’ятник можна покривати тонким поліетиленом, таким чином, ви захистите його від постійного впливу опадів.

Мармурові надгробки – це дивовижно красиві стели і скульптури, які відрізняються благородною фактурою і світлими відтінками. Регулярний догляд і уважне ставлення до пам’ятника – це данина поваги померлій людині, а також запорука тривалої служби ритуального виробу.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!