Як підібрати пам’ятник для військового

Як підібрати пам’ятник для військового

Дата публікації

Суворі, впевнені в собі – саме такими хочеться запам’ятати людей, які захищали і захищають нас, дарують нам мирне небо над головою. Коли вони йдуть від нас в кращий світ є величезне бажання сказати їм правильно підібраним пам’ятником все те що не встигли за життя. Саме тому вибору правильного пам’ятника для людини, яка присвятила себе військовій службі, варто приділити особливу увагу.

Колір і матеріал

Варто розуміти, що вибір того чи іншого варіанту пам’ятника – це бажання живих, а людині, яка вже не з вами це не так важливо. Але правильним і продуманим вибором ви зможете показати іншим людям, хто упокоївся в могилі і що він гідний того щоб біля нього зупинилися, нехай на мить і подумками подякували.

Матеріал, який найкраще вибрати для пам’ятника військовому – це граніт. Вічний камінь, як його часто називають здатний підкреслити важливість професії покійного і бути символом розуміння рідними і близькими того що він все одно залишиться в їхніх серцях назавжди.

Важливо! Крім усього іншого граніт відрізняється стійкістю до будь-яких негативних впливів: сонця, вітру, дощу, снігу. Він не руйнується при перепадах температур.

Колір вільно вибирати будь-який, але знову ж таки можна вважати символічним зелений. Саме він як не можна краще підходить під військову форму, яку довелося носити багато часу. Чорний граніт так само підходящий варіант – його блискуча дзеркальна поверхня символізує траур і скорботу за покійним. Червоний граніт підкреслить гарячу любов до померлого, і покаже який він важливий для своїх близьких.

Інші нюанси вибору

Є й інші моменти, які потрібно врахувати при виборі пам’ятника військовому. Серед основних – форма. Варіанти, які будуть виглядати доречно:

 • Класичні. Вибір правильної форми – прямокутник або квадрат підкреслить строгість пам’ятника, уособлюючи аскетичність життя людини. Саме так найчастіше доводиться існувати військовим.
 • Плащаниця, приспущений прапор. Це стандартні траурні символи для військових в будь-якій країні. Вони показують і нагадують, що людина померла за свою батьківщину або те що він все своє життя присвятив її захисту.
 • Полум’я. Ще один символ, вічний вогонь, який показує незламність померлого. Не дарма саме вічний вогонь горить на території меморіальних комплексів військовослужбовців.
 • Щит. Один з найбільш однозначних символів – відразу зрозуміло, хто похований в могилі з таким пам’ятником. Вказує на героїчність і готовність за життя захистити свою країну.

Наступний важливий момент – це оформлення. Так портрет краще зробити у формі і з медалями, напевно в сім’ї людини яка віддала роки свого життя службі буде такий портрет для прикладу. Хоча якщо такого немає, то майстер зможе змалювати окремо портрет і окремо форму.

Варто додати символічні зображення:

 1. Парна кількість гвоздик.
 2. Вічний вогонь.
 3. Символ роду військ, в яких служив військовий – за бажанням і якщо є місце. Така гравюра буде цілком логічна і доречна.
 4. Зірка.
 5. Малюнки військової техніки (літаки, кораблі, гелікоптери, танки, автомобілі та інші тематичні зображення).
 6. Голуб – як символ миру.
 7. Позивний померлого, якщо він у нього був.
 8. Інші символи. Важливо не перевантажувати пам’ятник, і не відволікати уваги від портрета. Всі символи найчастіше розташовуються на зворотному боці пам’ятника.

Увагу епітафії так само варто приділити. Вона повинна бути змістовною і при цьому короткою.

Вибір правильного пам’ятника змусить будь-якого хто проходить повз його могили схилити голову і подякувати вашого близького людину. Те, що роблять люди в формі гідно цього, а пам’ятник буде нагадуванням для багатьох як важливо жити мирно.

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!