Як вибрати надгробний пам’ятник

Як вибрати надгробний пам’ятник

Дата публікації

Ринок ритуальних послуг пропонує широкий вибір пам’ятників. Завдяки цьому рідні покійного можуть без зусиль підібрати міцний і недорогий виріб гарного дизайну. Щоб зробити вибір простіше, пропонуємо ознайомитися з основними матеріалами, з яких виготовляються меморіали, а також вивчити корисні поради по оформленню.

Класифікація за матеріалами

Для виготовлення пам’ятників використовуються такі матеріали:

 • Метал.
 • Полімерграніт.
 • Мармурова крихта.
 • Граніт.
 • Мармур.

Металеві пам’ятники мають невелику вагу, тому для монтажу не потрібна масивна бетонна площадка. Для запобігання руйнування виробу його потрібно фарбувати кілька разів на рік – це основний мінус. За ціною такий меморіал доступний, але якщо замовляти нестандартну форму, вартість виросте.

Полімерграніт – ще один бюджетний варіант для пам’ятника. Має невелику вагу, тому, як і в випадку з металевими виробами, не потребує встановлення масивної бетонної основи. Конструкція вигладить презентабельно, але з часом вигоряє і деформується. Через це зображення і символи на надгробку стають менш помітними. Для відновлення гравіювання рекомендується використовувати акрилову фарбу білого кольору.

Мармурова крихта складається з гранітних гранул, перемішаних з бетоном. Переваги матеріалу:

 • Не вицвітає на сонці.
 • Не боїться спеки, холоду і вологи.
 • Легко миється вологою ганчіркою.

Для підвищення міцності мармурової крихти застосовується армування. Але, на жаль, не всі виробники виготовляють конструкції з цього матеріалу на совість. Непоодинокими є випадки використання неякісного бетону і помилок технологічного процесу, що призводять до утворення пустот всередині меморіалу і провокують його руйнування.

Пам’ятники з граніту найбільш міцні та довговічні. Гірська порода не вигоряє на сонці, не псується від дощу і не потребує особливого догляду. З цього матеріалу можна виточити будь-яку форму. Залежно від місця видобутку колір поверхні може відрізнятися. Відомо більше 30 різновидів граніту, що дозволяє без зусиль підібрати оптимальний відтінок.

Головний недолік гранітних меморіалів – ваговитість: вага 1 м.куб. породи становить близько 2,5 тонн. У зв’язку з цим для монтажу слід облаштувати посилений фундамент і почекати до повної усадки грунту.

Пам’ятники з мармуру користуються широким попитом з тієї причини, що вони мають однорідну структуру і виглядають презентабельно. Матеріал м’якше граніту, що спрощує вирізання складних деталей. Але з тієї ж причини ця гірська порода потребує більш акуратне звернення при обробці.

Меморіали з мармуру швидко забруднюються, тому потребують ретельного догляду із застосуванням хімічних засобів. Щоб візуальні характеристики виробу зберігалися довше, його потрібно обробляти кристалізатором – це дозволить запобігти проникненню бруду і води в структуру.

Вибір форми пам’ятника

Форми надгробних пам'ятниківВартість пам’ятника залежить від складності проекту. Більшість меморіалів на кладовищі робляться за стандартним зразком. Вони являють собою однотонні (як правило, сірі) плити прямокутної форми з горизонтальною або вертикальною орієнтацією по відношенню до землі. Найчастіше вони виготовляються зі стандартних зразків. На плиті традиційно вказується така інформація:

 • Дата народження і дата смерті.
 • Світлина.
 • Епітафія.

Крім стандартних проектів, є меморіали, виконані в художньому стилі. Вони мають оригінальний дизайн і форму. Часто на плиті робляться мудрі гравіювання, встановлюються металеві і полімерні фігурки з релігійним ухилом, а замість звичайної фотографії померлого друкується портрет на керамічній або металокерамічній плиті.

Вибір хреста

Ритуальний хрест на могилуЗгідно з християнськими традиціями, кожен надгробок повинен прикрашати хрест. Щоб він простояв як можна довше, краще зробити його з міцного матеріалу – граніту, мармуру або бронзи.

Ще один варіант – зробити пам’ятник у вигляді хреста. Послідовники православ’я найчастіше зупиняють вибір на восьмикутному меморіалі. Вважається, що така форма найбільш наближена до хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Поплічники католицької конфесії встановлюють чотирикутний хрест. Як правило, вони оформлені скромно, без надмірностей.

Виготовлення пам’ятників під замовлення

Компанія «Граніт»® виготовить меморіал будь-якої форми і дизайну. Перегляньте асортимент, виберіть відповідний матеріал і зв’яжіться з менеджером по телефону. Зробимо все оперативно і на совість!

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!