Який пам’ятник вибрати: мармуровий або гранітний

Який пам’ятник вибрати: мармуровий або гранітний

Дата публікації

Мармур і граніт активно застосовуються для виготовлення пам’ятників і унікальних скульктур. Популярність цих гірських порід пояснюється їх міцністю і довговічністю. Порівняно з полімергранітом, мармуровою крихтою та іншими дешевими матеріалами, ці камені надійніше і довговічніше.

Загальні відомості про граніт і мармур

Натуральний камінь граніт

Граніт являє собою вулканічну породу, яка утворюється внаслідок скам’яніння магми і видобувається на кар’єрах. Має неповторний малюнок. При обробці в обов’язковому порядку шліфується і полірується. Відтінок поверхні може бути різний: рожевий, зелений, чорний.

У складі присутній:

  • Польовий шпат (60-65%).
  • Кварц (20-30%).
  • Біотит (5-10%).

Натуральний камінь мармур

Мармур – осадова порода, що формується в поверхневій частині земної кори. Складається з карбонату кальцію і магнію. Природний малюнок поверхні складається з прожилок і розводів. Як правило, має білий або жовтуватий відтінок, але через домішки, присутні в складі, камінь також може бути чорним, зеленим, червоним, синім.

Порівняльний опис граніту і мармуру

Граніт – більш тверда і щільна гірська порода, ніж мармур. Через це він не дуже добре піддається механічній обробці. Мармур хоч і простіше полірувати, при виточуванні заглиблень існує ризик утворення відколів і тріщин, що практично повністю виключається в разі використання граніту.

Щоб порівняти міцність мармуру і граніту, досить розглянути термін служби цих матеріалів. Так, мармурові меморіали здатні зберігати свої початкові характеристики протягом 100-150 років. Через цей термін на поверхні з’являються перші тріщини та інші деформації.

Що стосується гранітних пам’ятників, вони здатні служити більше 600 років. Настільки тривалий термін пояснюється фізико-механічними характеристиками граніту: стійкістю до сонячних променів і різких температурних перепадів.

Порівняльна таблиця:
ВластивостіГранітМармур
ЩільністьЩільніше мармуру. Обробка займає більше часу.Легко піддається шліфуванню та поліруванню. При непрофесійній обробці можливе утворення тріщин і відколів.
МіцністьВисокаПомірна
Строк службиПонад 600 роківДо 150 років
Стійкість до агресивних умовБез проблем переносить високі температури і хімічні впливиМенее устойчив к агрессивным погодно-климатическим условиям, поэтому быстрее разрушается

Радіоактивність

Радіоактивність знакЗалежно від місця видобутку, від гірської породи може виходити радіаційний фон. У випадку з мармуром цей фон не настільки сильний, оскільки в ньому, як і в інших осадових породах, не міститься ізотопів.

Граніт же утворюється внаслідок виходу магми на поверхню землі в результаті виверження вулкана. У його складі в будь-якому випадку міститься певна кількість ізотопів.

Клас радіоактивності мармуру і граніту перевіряється ще на кар’єрі, під час розробки родовищ. Після цього радіаційний фон знову досліджується, але вже в лабораторних умовах. Підтвердженням безпеки гірської породи служить сертифікат, який рекомендується запросити у продавця при замовленні меморіалу.

Екологічно чисті пам’ятники будь-якого дизайну

Компанія «Граніт»® виготовляє меморіали з якісної сировини. Радіаційний фон кожного блоку перевіряється на радіометрі і відповідає актуальним вимогам.

Оформляйте замовлення, ми запропонуємо вигідні комерційні умови, виконаємо роботу в стислі терміни, доставимо виріб в будь-яку точку України і встановимо його за всіма правилами.

З будь-яких питань телефонуйте або пишіть нам. Щодня на зв’язку!

Сподобався запис? Поділіться в соціальних мережах!